U Petrklíče

All posts in Erich Václav

Publikace Čarovný svět pěti kontinentů byla prvním obrazovým cestopisem, který zvídavému čtenáři odkrýval svět v jeho kráse, poezii, ale i v extrémech a protikladech. Již skutečnost, že prostřednictvím více než dvou set fotografií jsme nahlédli do více jak třiceti zemí pěti světadílů, byla svým způsobem zajímavostí.
Autor, profesor ing. Erich Václav, Dr.Sc. (82), nás i v druhém vydání zavede do míst, kam se běžný turista nikdy nedostane. Jak sám tvrdí, během svého pobytu v pěti kontinentech žil a pracoval v prostředí, kde byli sloni, lvi, tygři, tropická fauna a flóra, zažil tajfuny, války i hromadné evakuace. Viděl velké bohatství, chudobu, umírající lidi. Paláce i chatrče. Fotografie jsou doplněny přehledným textem a fakty. Právě tento doprovod je velmi zajímavý a poučný. Překvapí nás, co všechno ještě o světě nevíme, nebo co už nevíme.
Z tohoto důvodu je publikace vhodná pro žáky, studenty a také jejich učitele jako dokumentující materiál výkladu zeměpisu, dějepisu a přírodopisu i dalších vědních oborů, které se vztahují k poznávání světa a přírody.
Publikace ukazuje, jaký je náš svět ve všech svých krásách, protikladech, avšak i v nadějích, že takový zůstane i pro další generace.
V současné době autor připravuje rukopis o inspiraci lesa pro hudební skladatele, básníky i prozaiky, malíře, zpěváky, textaře, ochránce přírody a vůbec všechny, kdož mají rádi les a jeho zelené království. Knihu nazvanou Les a lidé (motivace a inspirace) vydá Fakulta lesnická a dřevařská – ČZU v Praze v Nakladatelství Petrklíč v předvánočním období 2012.

Formát 144 x 210, celobarevná na křídovém papíru, brož., rozsah 120 str., cena 199 Kč.
ISBN: 978-80-7229-358-2