U Petrklíče

All posts in Nižnánský Jožo

CHOLERA /Jožo Nižnánský/

Categories: Nižnánský Jožo, Novinky, Romány, Žánry
Comments Off

cholera

Populární dobrodružně-historická próza Jozefa Nižňánského je u čtenářů stále oblíbená. I v tomto díle autor zúročil své nadání pro nečekané zvraty, řetězové zápletky i milostné scény. Popisuje skutečné historické události- selské povstání na Slovensku v roce 1831 proti útlaku šlechty. Ukazuje bídu a tragédii lidu zesílenou všudypřítomnou, masově rozšířenou a nevyléčitelnou nemocí. Na pozadí těchto dramatických událostí se odehrává milostný trojúhelník krasavice Magdy Broškové, švarného nadporučíka a statečného Michala Hudáka.
Román svou formou působí dramatický, je plný vzruchu a nevšedních situaci, v níž výstižným způsobem přibližuje čtenáři všude přítomnou politiku a morální rozklad tehdejší společnosti.V závěrečné kapitole knihy jsou zajímavé záznamy o tragickém konci vzbouřenců.

 • Formát A 5, vazba pevná, rozsah 400 tisk. stran, cena 289 Kč.
  ISBN: 978-80-7229-203-5

 • Osobní vyprávění ženy, novinářky a matky pěti dětí o svém životě a práci, provázené peripetiemi různých zvratů a náhod. Krátkou část svého dětství prožila v klášteře. Na tuto dobu samozřejmě nelze zapomenout a proto ji tak věrně a sugestivně líčí i v předmětné knize. Vzpomíná na své přátelé a spolupracovníky, které potkávala v různých redakcích novin a časopisů. Autorka, která je velkou obdivovatelkou díla Jana Nerudy, Karla Čapka, Jana Wericha, Boženy Němcové a dalších, je již zkušenou autorkou. Dosud napsala úspěšné knihy Než udeřil bulvár, Zrcadlení vzpomínek, Ať zvoní zvony pro naději. Kniha Láska je to určitě obsahuje velké množství dobových fotografií.

 • Formát A5, brož., rozsah 192 str., cena 199 Kč. ISBN: 978-80-7229-191-5

 • Autor Čachtické paní Jožo Nižnánsky i v tomto románu oživuje poutavé děje oplývající milostnými zápletkami a politickými intrikami. Jožo Nižnánsky rozebírá nejen všechny lásky Žofie Bosniakové, ale i tehdejší dobu v její pestrosti a rozmanitosti. Toto historické téma už dříve inspirovalo P. O. Hvězdoslava ke zpracování zdařilého eposu. V knize se jasně odráží jemná duše a čistý člověk, jímž byla Žofie Bosniaková. Spisovateli se skvěle vydařily epizodické postavy, při nichž se zaskvěl i jeho smysl pro humor s romantickou perokresbou. Příběh je dotvářen obrazy majestátného Strečna, Fiľakovského a Muranského hradu. Kniha rozhodně zaujme všechny čtenáře, kteří mají rádi historickou literaturu opředenou spletitostí lidských vztahů.

 • Formát A 5 vazba pevná, rozsah cca. 320 str.. Cena 279 Kč. ISBN: 978-80-7229-169-4

 • Ústředním motivem dobrodružně historického románu známého autora knihy
  Čachtická paní je mnohotvárný protiklad boje a lásky. Autor ve svém milostném románu využil možnosti, které mu poskytoval manželský čtyřúhelník postav dvou nerovných světů. V románu najdeme všechny znaky autorova prozaického
  umění – talentu, fabulaci, lehkost stylu,schopnosti vnést do příběhu napětí.

 • Formát A 5, vazba pevná, rozsah 304 stran, vyjde v říjnu 2006, cena 259 Kč.
  ISBN: 80-7229-143-2

 • /Pokračování románu Čachtická paní/
  Žena dvou mužů je samostatným pokračováním úspěšného románu Čachtická paní. Kniha „Dumase“ slovenské literatury má dvě hlavní dějové linie, které se vzájemně prolínají. V první části se čtenář opět setkává s některými hrdiny románu Čachtická paní. Příběh ženy dvou mužů je napínavým románem, je příběhem vzpoury proti zkostnatělým právním, mravním a milostným zásadám tehdejšího života.

 • Formát: A5; Vazba: pevná s přebalem; Rozsah: cca 304 tisk. str; Cena: 259 Kč

 • Slovenský autor Jožo Nižnánský napsal mnoho historických románů. Všechny jsou velmi čtivé a proto je o ně stále mimořádný zájem. Mezi nejznámější rozhodně patří Čachtická paní, která od roku 1990 vyšla již čtyřikrát a vždy byla po krátké době vyprodána. Je tomu tak zejména proto, že tématika románu každého zaujme hned od samého začátku. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha Čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření života několika nevinných a mladých dívek.

  ¨

 • Formát: A5; Vazba: pevná; Rozsah: 440 str.; Cena 299 Kč.
 •