U Petrklíče

All posts in Vyjde tento rok

Připravujeme na rok 2010

Categories: Vyjde tento rok
Comments Off

Zita Kabátová, psí život – Marie Formáčková
Řůžena Šlemrová, pikantní dáma – Michaela Košťálová
Klauni v sukních – Robert Rohál
Lubomír Lipský – Karel Ulík
Pavlína Filipovská – Vítek Chadima
Nevěra a co s ní – Radim Uzel
Filmové hvězdy a jejich hlášky /dotisk/ – Robert Rohál
Milostné etudy slavných – Jiří Melíšek
Karel Gott /dotisk/ Robert Rohál
Černovický Baťa – Jana Dohnalová
Podivná úmrtí – Jan Bauer
Co by se stalo kdyby… – Jan Bauer
Osudy českých zrádců – Václav Junek
Pražské katastrofy – Eva Hrubešová, Josef Hrubeš
Arthure, Ty děvko umění – Adam Georgiev


AKCE: Běžná cena: 289,- nyní 10% sleva, pokud si knihu koupíte u nás bude stát pouze 260,-, navíc nebudete platit poštovné a balné.

Karel Gott za téměř padesát let své kariéry poznal jak chutná sláva, obdiv, nevšední popularita a uznání. Byl hýčkán a dnes má skoro všechno, co patří ke štěstí člověka ve 21. století. Vše nasvědčuje tomu, že jde o talent, který se narodí jednou za sto let. Je to citlivý kumštýř, precizní profesionál, který kromě zpěvu a malování dokáže i hlouběji přemýšlet a vyslovovat své postoje a názory i na širší spektrum lidského bytí.
Čtenáři se v této knize dočtou o zpěvákově dětství a jeho nelehké cestě ke slávě a nebudou ochuzeni ani o podstatná data jeho famózní kariéry a o kompletní přehled pěveckých partnerek. Nechybí i jiná, neméně podstatná fakta či data ze soukromého života. Tato publikace připomene i mnohé zpěvákovy přítelkyně či pikantní příhody, ale rozhodně není laciným bulvárem. Knihu napsal zkušený publicista a spisovatel, který na svém kontě má mnoho monografií slavných osobností, mezi jinými
Karla Svobodu, Helenu Vondráčkovou, Laďku Kozderkovou, Heidi Janků, a mnoho dalších. Kniha obsahuje více jak 60 barevných i černobílých fotografií.

 • Formát 165 x 230, vazba pevná s přebalem, rozsah 160 stran, vyjde v polovině března 2009, cena 289 Kč, ISBN: 978-80-7229-210-3

 • Autor Pfanner I. vydal v roce 2006 v nakladatelství Petrklíč svou první knihu pod názvem
  Clicheaux – Vražda v K. Nyní předkládá čtenářům nevšední publikaci
  Loupež v P. Kruh Kruhu . Jde o shot –gun story, krátký literární útvar. Je to podobné jako se skleněnou koulí. Té se sněhem a figurkami. Párkrát se překulí po stole a je pryč. Stejně jako život. Co v kouli kdo uvidí, je jen a jen na něm. Kniha svým zvláštním pojetím leckoho překvapí často nepochopitelnými psychologickými zvraty jenž jsou typické pro protagonisty knihy.
  Loupež není cílem, ale prostředkem. Hlavně se nebrat tak vážně. Až se Magdaléně narodí, bude mít zelený oči. Krásný zelený oči . BEZ BĚLMA!

 • Formát A 5, vazba pevná, rozsah 132 tisk. str., vyjde v druhé polovině března, orientační cena 199 Kč, ISBN: 978-80-7229-208-0

 • Publikace „Dějiny kráčely kolem Prašné brány“ populárně líčí na dějinném vývoji širšího okolí Prašné brány, jak se tento okraj dávné Prahy v průběhu poloviny tisíciletí postupně měnil a vyvíjel.
  Od hradeb na obranu středověké Prahy až po přímou součást centra našeho hlavního města.
  Připomíná i vazby a souvislosti s širším historickým vývojem zejména (ale nejen) Prahy. Její aktuálnost je i v tom, že zvýrazňuje obsah a význam nedávných snad nejrozsáhlejších archeologických vykopávek v Česku před postavením obchodního komplexu Palladium na náměstí Republiky. Populárně napsaná a bohatě ilustrovaná historická monografie.

 • Formát A5, Vazba brož., rozsah 64 stran v češtině a angličtině na křídovém papíru, vyjde koncem ledna 2009, cena orientační 99 Kč, ISBN: 978-80-7229-207-3

 • Zakladatel babyboxů Ludvík Hess všechno novinářům o jejich vzniku nevypovídal. To nejdůvěrnější si nechal pro sebe a svoji knížku.
  O mamince a o rodině odloženého děvčátka, o tom, kdo a jak dovezl miminko do babyboxu… O svém vztahu k exministryni a nyní hejtmance Miladě Emmerové a jejímu bílému koni Františku Schneibergovi… Ale taky o přátelství a pomoci a kdo jsou šedé eminence jeho úspěchů při prosazování babyboxů.
  Jak je to s podobnými zařízeními ve světě? Kolik dětí bylo v které zemi odloženo? Kolik vlastně pomohly české babyboxy zachránit dětí..? Jak probíhá proces jejich adopce? Je o odložené děti zájem? Kniha je identická a nikoho a nic neskrývá.

 • Formát A5, vazba pevná s přebalem, rozsah 184 stran na křídovém papíru, vyjde začátkem února 2009, orientační cena 219 Kč. ISBN: 978-80-7229-233-2

 • Bulvár slunce je volným pokračováním novely Planeta samých chlapců (2008). Jediný český autor věnující se homosexualitě zde rozvíjí osudy svých hrdinů Oproti předchozí knize je však jeho text filozofičtější, formálně méně souvislý, a ve své koláži se zabývá vnitřním svárem boha a ďábla v člověku, čímž se dotýká zásadních témat lidské existence. To podporuje i zveřejněná korespondence se slavnou spisovatelkou, v níž rozpoznáváme Evu Kantůrkovou. Kniha je opět maximálně otevřená, nezná tabu, a tím se může jevit šokující. Autor již má po obsahové i formální stránce svůj čitelný rukopis, ojedinělý v soudobé české literatuře.

 • Formát A5, vazba brož., rozsah 136 str., vyjde v lednu 2009, cena 199 Kč, ISBN: 978-80-7229-206-6
 • Formát A5, brož., rozsah 192 str., cena 199 Kč. ISBN: 978-80-7229-191-5
 •