U Petrklíče

All posts in Hess Ludvík

STAŘEC A KUŘE /Ludvík Hess/

Categories: Autoři, Hess Ludvík, Romány, Žánry
Comments Off

starec-a-kure-obal-m

Román a autobiografie do písmene odpovídající skutečnosti je pro autora typická forma. Data včetně hodiny, minuty i vteřiny jsou skutečná. Popsaná místa čtenář najde, bude-li je chtít hledat. Postavy knížky taky, autor je všechny uvádí s jejich souhlasem.
Jako v žádné ze svých předchozích knížek se nevyhnul erotice. Tentokrát je hlavní hrdinkou jeho milostného příběhu mladá sociální pracovnice, které říkal Mladé a hlavně Nezkušené Kuře.
Spisovatel a zakladatel babyboxu vydal v Nakladatelství Petrklíč již pět úspěšných knih: Satyr a Nymfičky, Co jste se v novinách nedočetli…, Balada o koních, Romance o klisničkách… a Čtyřúhelník.
Kniha obsahuje, velké množství zajímavých fotografií.


 • Formát 160 x 230, vazba pevná s přebalem, rozsah 224 tisk. stran, , cena 289 Kč,
  ISBN: 978-80-7229-279-0

 • klisnicky_prebal

  Román a autobiografie do písmene odpovídající skutečnosti je pro autora typická forma. Data včetně hodiny, minuty i vteřiny jsou skutečná. Popsaná místa čtenář najde, bude-li je chtít hledat. Postavy v knize autor všechny uvádí s jejich souhlasem.
  Jako v žádné ze svých předchozích knih se Ludvík Hess nevyhnul erotice.
  Tentokrát je hlavní hrdinkou jeho milostného příběhu velmi mladá básnířka. Autorka otištěných básní je uvedena v tiráži, avšak její telefonní číslo tam nenajdete.
  Kniha Romance o klisničkách a balady o ženách je již čtvrtou knihou vydanou v nakladatelství Petrklíč.

 • Formát 160 x 205, vazba pevná s přebalem, celobarevná, s velkým množstvím fotografií, rozsah 256 tisk. stran. Cena 289 Kč. ISBN: 978-80-7229-251-6

 • ČTYŘÚHELNÍK /Ludvík Hess/

  Categories: Autoři, Hess Ludvík, Romány, Žánry
  Comments Off

  obalkam

  Román Čtyřúhelník (Příběh Péti z babyboxu) je dramatickým příběhem plným milostných objetí i okouzlení, všeobjímající lásky, životního neštěstí i nezvratitelného osudu.

  Ludvík Hess, zakladatel babyboxů, sugestivně popisuje osudy tří žen, jejich nenarozených i narozených dětí. Román mapuje místa, která autor důvěrně zná a chce se o jejich krásu, historii, i nostalgii podělit se čtenáři. Na všechna místa vedou silnice, vozové cesty nebo aspoň stezky. Navštivte je, milí čtenáři, okouzlí vás stejně jako hrdinky románu. Třeba vás tam duch místa osloví a prožijete tak silné city jako Nina, Katka, Petra a Jaroslav.

  Formát 165 x 230, vazba pevná s přebalem, rozsah 256 stran, cena 269 Kč,
  ISBN: 978-80-7229-239-4


  BALADY O KONÍCH /Ludvík Hess/

  Categories: Autoři, Hess Ludvík, Ostatní, Žánry
  Comments Off

  baladyokonich

  U koní vždycky bylo víc holek než kluků, a tak když chtěl Ludvík Hess, autor knih Antologie Divokého vína, Co jste se v novinách nedočetli o babyboxech a Satyr a nymfičky, napsat knížku o koních a jejich osudech, nemohl se vyhnout ošetřovatelkám a jezdkyním. Osudy koní jsou smutné, a tak aby udržel rovnováhu, proložil je příběhy milostnými a tudíž spíš veselými. Autor chová celý život anglické plnokrevníky a prostředí stájí a závodišť důvěrně zná. Vlastníma rukama odchoval 125 hříbat včetně klasického vítěze Marca Pola a řady vítězů dostihů první kategorie. Jisté taky je, že jeho romance o holkách jsou opravdu milostné a někdy dokonce až erotické.

  Formát 165 x 230, vazba pevná s přebalem, rozsah 272 stran. Výpravná kniha na křídě ve čtyřech barvách. Cena 279 Kč. ISBN: 978-7229-234-9


  Zakladatel babyboxů Ludvík Hess všechno novinářům o jejich vzniku nevypovídal. To nejdůvěrnější si nechal pro sebe a svoji knížku.
  O mamince a o rodině odloženého děvčátka, o tom, kdo a jak dovezl miminko do babyboxu… O svém vztahu k exministryni a nyní hejtmance Miladě Emmerové a jejímu bílému koni Františku Schneibergovi… Ale taky o přátelství a pomoci a kdo jsou šedé eminence jeho úspěchů při prosazování babyboxů.
  Jak je to s podobnými zařízeními ve světě? Kolik dětí bylo v které zemi odloženo? Kolik vlastně pomohly české babyboxy zachránit dětí..? Jak probíhá proces jejich adopce? Je o odložené děti zájem? Kniha je identická a nikoho a nic neskrývá.

 • Formát A5, vazba pevná s přebalem, rozsah 184 stran na křídovém papíru, vyjde začátkem února 2009, orientační cena 219 Kč. ISBN: 978-80-7229-233-2

 • SATYR A NYMFIČKY /Ludvík Hess/

  Categories: Autoři, Hess Ludvík, Novinky, Ostatní, Žánry
  Comments Off

  Nesčetněkrát mi ženy, o něž jsem se ucházel, položily otázku: Kolikrát
  jsi byl ženatý? Odpovídal jsem po pravdě: Nevím… kdo by se s tím
  počítal… Počet sňatků nezjistíte v žádné centrální evidenci,
  nedoklikáte se k němu na internetu. A tak jsem jej zveřejnil v této knížce.
  Nemyslete si ovšem, milí čtenáři, že jsem své ženy čísloval a že jejich
  sumu snadno zjistíte nahlédnutím do poslední kapitoly. Ne, ne, knížku
  je potřeba přečíst nebo minimálně pečlivě celou prolistovat s tužkou
  v ruce a dělat si čárky. Zeptáte-li se mě, autora knížky, kolik jsem měl
  žen, nedokážu odpovědět, musel bych si vzít tužku, listovat a dělat
  si čárky… Seznam žen by nevydal ani při nejlepší vůli na knížku, a tak jsem
  jej proložil příběhy mnohdy až příliš důvěrnými. Kdo by se dnes veřejně
  ubil známostí se synem a vnučkami posledního generálního tajemníka ÚV KSČ…?
  Kdo by popsal, jakou cennou službu mu generální tajemník poskytl doslova v posledních
  dnech svého vládnutí…?

 • Formát A5, vazba pevná s přebalem, rozsah 112 str., vyjde v únoru 2008, cena / orientační/
  199 Kč. ISBN: 978-80-7229-192-2
 •