U Petrklíče

All posts in Hora Pavel

Kouzlo zpěvačky Anety Langerové spočívá ve výjmečnosti, která je směsí křehkosti, tajuplnosti, prirozené skromnosti a neobvyklého talentu. Nevymetá večírky, nevystupuje v laciných estrádách – a přesto je ostře sledovanou celebritou. Už v průběhu soutěže Česko hledá Superstar 2004 zazářila natolik, že ještě než skončilo závěrečné klání, celý národ ji považoval za nezpochybnitelnou favoritku. Přesto nepatří k těm, o kterých se “musí” denně psát v bulvárním tisku. Snad proto i proto, že se všude necpe, stává se zvláštní, netuctovou a o to víc obletovanou hvězdou. Tato kniha je prvním knižním pokusem vypovědět o Anetě Langerové vše podstatné, co ji chrakterizuje, co je pro ni typické a co dosud nikde nebylo zveřejněno.

 • Formát A5, vazba pevná s přebalem, cena 229 Kč.

 • Zajímají-li vás čeští filmoví herci a máte navíc knihu „Kdo je kdo v českém filmu /poprvé/“, která vyšla v nakladatelství Petrklíč už na začátku roku 2006,
  pak vězte, že se váš obzor ještě rozšíří. Jistě i díky této knížce, se dozvíte o známých hereckých osobnostech, na něž v prvním dílu této řady prostě nedošlo.

 • Formát A5, vazba pevná s přebalem, rozsah 160 stran, cena 229 Kč.
  ISBN: 80-7229-136-X

 • Pokud byste dostali za úkol vyjmenovat ty nejproslulejší představitelky a představitele princezen a princů českého filmu, pak byste zřejmě neměli problém. Jistě, kdo by si nevzpomněl na Alenu Vránovou, která hrála princeznu Krasomilu, na Milenu Dvorskou, která v pohádce Byl jednou jeden král představovala princeznu Marušku, na Helenu Vondráčkovou coby „šíleně smutnou princeznu“, anebo na Libuši Šafránkovou, v jejíž filmografii je – vedle Tří oříšků pro Popelku – princezen hned několik. A měli jsme i šikovné filmové prince, ať už je hráli Josef Zíma, Vladimír Ráž, Pavel Trávníček nebo Václav Neckář… A právě o nich a ještě několika dalších představitelích a představitelkách pojednává nová knížka autora Pavla Hory. Pokusí se připomenout nejen jejich divácky nejvděčnější role, ale zároveň přiblíží i jejich uměleckou kariéru.

 • Formát A5, vazba pevná s přebalem, rozsah 150 stran, vyjde v říjnu 2006, cena 249 Kč.
  ISBN:80-7229-138-6
 •