U Petrklíče

All posts in Dětská

Kamarádi z Brodku

Categories: Autoři, Dětská, Regálová Eva, Žánry
Comments Off

kamaradizbrodku

Kamarádi z Brodku to jsou školáci VENDULA, LUCKA, KUBA a LUĎA a k nim patří také kluk Hejkal Vilík, vodní panenka Jakubka, bludný panáček Máťa Mokřín a nádherný, ale záhadný kohout Keri.
K těmhle školákům se občas přidávají malí kluci Vašulka a Bubáček z cukrárny na náměstí. Samozřejmě, že v Brodku žijí i dospělci a někteří jsou docela zajímaví, jako teta Aneta, děda Jakub nebo paní Šari, ale o nich si pčtěte sami.

 • Formát A5, vazba brožovaná, rozsah 71 str., cena 189 Kč, ISBN: 978-80-7229-253-0

 • ŘÍKANKY Z DŽUNGLE /Marie Rivai/

  Categories: Autoři, Dětská, Rivai Marie, Žánry
  Comments Off

  aakanky-z-daungle-obalka-m

  Kniha Říkanky z džungle je určená pro předškolní děti, které se
  postupně učí poznávat své okolí, svět a přírodu. Dvacet jedna rytmických říkanek mají zejména dětem v mateřských školkách,
  ale i těm, které jsou s maminkami doma, napomoci v pohybových
  aktivitách, v hlasových návycích i k ostatním vizuálním výchovným podnětům.
  Jelikož kniha je plná tropických zvířat, umožňuje českým dětem se poprvé seznámit s přírodou jako takovou a s džunglí zvláště.

  Formát A5, vazba pevná., kniha je celobarevná, rozsah 62 str., cena 219 Kč,
  ISBN: 978-80-7229-256-1


  Když se sedmiletá Hanka a desetiletý Vašík ujmou opuštěného psíka, netuší, kolik starostí – kromě radosti a lásky – jim nový kamarád Kašpar přinese: stavění boudy a shánění potravy, to jsou jen drobné komplikace ve srovnání s tím, když se pejsek Kašpar projeví jako divoký lovec slepic. A když nešťastnou náhodou škrábne Hanku tak, že se zanícenou ránou musí do nemocnice, je oheň na střeše a rodičovský rozsudek neúprosný: pes musí z domu!
  Ale obě děti už ke Kašparovi přilnuli natolik, že se s jeho vyhoštěním nemíní smířit. Nastává detektivní příprava na dalekou dobrodružnou cestu s jediným cílem: unést Kašpara novému majiteli a vrátit ho do domova, který mu vytvořily. Hanka a Vašík netuší, že jejich láskyplná odvaha a odpovědnost za Kašparův osud se na neznámé cestě může stát životu nebezpečnou…
  Jejich odhodlání je však natolik silné, že zdolají všechny překážky, vrátí se s milovaným pejskem domů a ten se natrvalo stává členem rodiny.

  Formát A5, vazba brož s klopy, rozsah 132 str., cena 199 Kč,
  ISBN: 978-80-7229-216-5


  SMARAGDOVÉ OSTROVY /Marie Rivai/

  Categories: Dětská, Rivai Marie
  Comments Off

  Lidové pohádky legendy a bajky Indonésie

  Lidové pohádky, legendy a bajky Indonésie jsou poutavým a dobrodružným čtením pro předškolní a školní mládež. Česká spisovatelka, básnířka a cestovatelka Marie Rival vypráví ve třiceti příbězích o neobvyklém hrdinství, lásce, přátelství a moudrosti lidí a zvířat žijících na věčně zelených ostrovech. I když se některé legendy budou zdát téměř neskutečné, je nutno přihlížet k tomu, že nezanedbatelnou roli v životě obyvatel ostrovní říše hrály často přírodní živly a jimi vyvolané představy o nadpřirozených bytostech a jevech.
  Z pohádek je patrné, že zlo na světě nebylo dosud úplně vymýceno a zůstává s dobrem zatím v rovnováze. V bajkách k dětem promlouvá moudrost přírody, kdy prostřednictvím zvířátek pro děti plynou i drobná poučení.

 • Formát 160 x 235, vazba pevná, rozsah 96 str., vyšla v r. 2007, cena 199 Kč. ISBN: 978-80-7229-184-7


 • Tato knížka obsahuje kratičká říkadla, přibližuje pocity a zážitky dětí ve školce, v rodině a v přírodě v jednotlivých ročních obdobích. Jsou snadno zapamatovatelná, určená k rozvíjení řeči, paměti a citových vazeb na rodinu, kamarády a zvířata.
  Autorka byla dlouholetou ředitelkou mateřské školky a učitelkou na základní umělecké škole. Tento druh říkanek je vhodný pro školní besidky a také pro logopedickou práci s dětmi.

  Obrázky jsou záměrně vybrané jen z části, aby si je děti mohly tvůrčím způsobem domalovat podle vlastní fantazie.

 • Formát: A5, Vazba: brožovaná, Rozsah: 80 stran, Vyjde: začátkem listopadu 2006. Cena 149 Kč, ISBN: 80-7229-152-1
 •