U Petrklíče

All posts in Pfanner I.

To se může stát /Pfanner I./

Categories: Autoři, Pfanner I., Romány, Žánry
Comments Off

to-se-muze-stat-obalka-m

Karel, hlavní hrdina knihy plave v proudu života a snaží se najít sama sebe, identifikovat se s okolím, najít svoje místo v souvislostech do kterých se dostává, nakonec se však vždy rozhodne pro svou vlastní cestu, pro hledání své vlastní svobody, u které doufá, že mu přinese smysl jeho konání a vnitřní rovnováhu. Jeho pohled na svět je vpravdě existenciální se vším všudy, co k tomuto pohledu patří. Svoboda je rozhodnutí jednotlivce, byť je plavbou proti obecnému proudu, včetně toho rozhodnutí posledního. Autor poutavou a osobitou formou, protkanou mnoha symbolickými pohledy na dobu ve které žijeme, vypráví příběh muže ve středních letech, který se hledáním vlastního přístupu k životu postupně dostává až k volbě poslední. Svět buďto je, anebo není. Svět je, pokud si sami přejeme, aby byl… Kniha nepostrádá ani humor, nadsázku a notně realistický popis procesů, které prožívá každý z nás, byť pro mnohé dosud zůstávají tabuizovány.

  • Formát: A5, vazba: pevná, rozsah: 144 str., cena 269,- Kč, ISBN: 978-80-7229-275-2

  • Autor Pfanner I. vydal v roce 2006 v nakladatelství Petrklíč svou první knihu pod názvem
    Clicheaux – Vražda v K. Nyní předkládá čtenářům nevšední publikaci
    Loupež v P. Kruh Kruhu . Jde o shot –gun story, krátký literární útvar. Je to podobné jako se skleněnou koulí. Té se sněhem a figurkami. Párkrát se překulí po stole a je pryč. Stejně jako život. Co v kouli kdo uvidí, je jen a jen na něm. Kniha svým zvláštním pojetím leckoho překvapí často nepochopitelnými psychologickými zvraty jenž jsou typické pro protagonisty knihy.
    Loupež není cílem, ale prostředkem. Hlavně se nebrat tak vážně. Až se Magdaléně narodí, bude mít zelený oči. Krásný zelený oči . BEZ BĚLMA!

  • Formát A 5, vazba pevná, rozsah 132 tisk. str., vyjde v druhé polovině března, orientační cena 199 Kč, ISBN: 978-80-7229-208-0
  •