U Petrklíče

All posts in Ebr Vráťa

kniha-skoro-vaech-blbosta

KNIHA skoro všech blbostí, kterých se dopouštíme či oni dopouští, patří k nezvyklé sbírce českého folklóru, namíchaných z pomíjivých nesmyslů složených z drobných zákazů, nařízení, pokynů, výhružek… Ach, ti dobří obrozenci, kteří před sebou měli tolik vznešených úkolů, než aby se zabývali něčím takovým pomíjivým jako jsou nelogické, ale vážně se tvářící různá písemná sdělení, úřední vyhlášky, soudní žaloby, sousedské omluvy a jiné neuvěřitelné nesmysly vyexpedované na samotný okraj literatury. Tyto krásné blbosti tvoří i nechtěný humor, který nám dodává pokorný úsměv nad všemi těmi nesmyslnými vzkazy, návody, bláboly a nadávkami…
Toto dílko ze života našeho lidu zaznamenaného v obchodech, úřadech, redakcích a na dalších místech vybral a uspořádal Vráťa Ebr, dříve knihkupec, dnes moderátor. Pravý lesk této knize dodal svými obrázky Luboš Drastil, kreslíř a ilustrátor.

Formát 135 x 210, vazba pevná, rozsah cca. 150 str., orientační cena 189 Kč, ISBN: 979-80-7229-215-8


Úsměvná knížka Františka Nepila Tělověda se stala inspirací a pobídkou k vytvoření netradičního almanachu o našem těle – od hlavy až k patě. Posbírané drobné postřehy a vtipné poznámky našich známých osobností tvoří z knihy vskutku milé dílko. Věčně diskutované téma, kterým je naše tělo zaznamenává autor v podobě glos, výroků a anekdot . Co nám leze na mozek a na nervy, co neradi slyšíme a co rádi vidíme, co máme na srdci. Pánové na sebe prozrazují, která prsa jim vyhovují a co jim říká kosočtvereček, zatímco dámy netají se tím, co jim leze krkem, čemu se smějí a kdo jim pije krev.
Kniha vyjde s ilustracemi Slávka Marteneka..

  • Formát, 115 x 165, vazba pevná s přebalem, rozsah 160 str., ISBN: 978-80-7229-170-0

  • Vánoce od Mikuláše přes Štědrý den až po Silvestra zůstávají v naší paměti- zvlášť a nejvíc v listopadu a prosinci. Lze však na ně vzpomínat, číst a povídat v průběhu celého roku.
    Proto vznikl tento netradiční almanach věnovaný tomuto krásnému zvláštnímu a pohodovému
    Období. Nejde zde o historii Vánoc, či dokonce o kuchařské recepty, jak již bylo sneseno do několika dřívějších knih. Tady jsou publikovány téměř neznámé úsměvné historky, fejetonky a výroky našich populárních a vážených osobností, jejich drobné trapasy, hravé veršíky i parafráze. Do takové literární a umělecké společnosti byli pro připamatování pozvaní Karel Čapek, Jan Zrzavý, Jaroslav Seifert, Ladislav Stehlík, Jiří Žáček, Rudolf Křesťan, Ilja Hurník, Tomáš Halík, Petr Hapka, Václav Vydra,, Petr Novotný, Josef Zíma a další.

  • Rozsah 136 stran, vazba pevná s přebalem, cena 169 Kč.
  •