U Petrklíče

All posts in Mihola Rudolf

Karalen a Saisfríd se ocitli v Zemi na Nebesích. Nepanuje tam však ani zdaleka takový klid, jaký by se dal očekávat od jejího nebeského jména. V tamním světě jsou lidé souženi bídou a strachem z tajemného muže Hanadaka. Bojí se jeho mužů v kápích, kteří noc co noc přinášejí smrt stovkám nevinných lidí.
Naši dva hrdinové si tak už k dosti nesnadnému úkolu (najít ve veliké zemi mezi sta tisíci žen jen jedinou; Sidžu) ještě přibírají další: vyhledat Hanadaka a pomstít se mu za všechny ty nešťastníky. Dlouhou cestou odhalují nejednu záhadu. Na jejich pouti je stíhá jakoby jedno neštěstí za druhým. Oba si kladou už jen jedinou otázku: jak jen tohle všechno může skončit?

 • Formát A 5, vazba pevná, rozsah 208 str., cena 279 Kč. ISBN: 978-80-7229-187-8

 • VLASTA MATULOVÁ /Rudolf Mihola/

  Categories: Autoři, Mihola Rudolf, Novinky, Osobnosti
  Comments Off

  Vlasta Matulová žila dlouhý herecký život. Ve svých pamětnických filmech přežívá do dnešních dnů. Nezapomenutelná je její účast v plejádě slavných postav Národního divadla z doby ne zcela dávné. Vlasta Matulová byla dámou mezi českými herečkami, neokázalá v gestech ani v chování, dosti uzavřená ve svém soukromí. Kniha slibuje být další ze svědectví vyplňující bílá místa na mapě historie českého divadla a filmu.
  Je příjemným zastavením s osobností, které dosud nebyla vydána kniha memoárů.

 • Formát A5, vazba pevná, rozsah 150 str., cena 249 Kč. ISBN:978-80-7229-172-4

 • Kniha sestavená z portrétů sedmi hereckých es, kteří na české kulturní scéně
  prosluly ve vděčných komických rolích. Na základě autentických rozhovorů
  a svědectví současníků známý autor úspěšných titulů pamětnické literatury odpovídá na častou otázku, do jaké míry byl a je smích na jevišti vykupován smutkem v zákulisí.

 • Vyšla ve formátu A5 s pevnou vazbou o rozsahu 128 stran a cenou 179 Kč, ISBN: 80-7229-133-5

 • Soudě podle současných marketingových studií, nejoblíbenějším žánrem v tisku je interview, v knižní produkci pak memoárová literatura.
  Nemůže tak být pochyb, že zásluhy o tento boom lze připsat k dobru tvůrcům této literatury.
  Publicista Rudolf Mihola se v této oblasti pohybuje téměř čtyřicet let. Publikoval více jak tisíc rozhovorů v široké škále novin a časopisů, ze stovky čtenářsky nejlépe přijatých uspořádal svoje knižní tituly.
  Z obsahu jeho knih je možné vysledovat, že osudy protagonistů jsou autentické. Autor tak respektuje právo svých aktérů na pravdivou výpověď. Činí tak s rizikem, že vznese pochyby do hlav nejednoho tzv. historika. Výsledek tohoto přístupu je pozitivní, neboť čtenáři se dostávají k pravdivé podstatě života a osudů osobností. Všechna jeména herců a zpěváků, která jsou uvedena v této knize, můžeme právem chápat jako důvěrně známé souputníky našich cest.

 • Formát: A5; Vazba: pevná s přebalem; Rozsah: 139 str.; Cena 239 Kč.

 • Není tajemstvím, že produkce současné pamětnické literatury přinesla memoáry snad již všech rozhodujících aktérů z nejrůznějších období. Paradoxně zůstává dlužna muži, jehož lze, jenom s malou nadsázkou, charakterizovat jako umělce s prstem na spoušti …., doslova giganta českého filmu. Jeho filmografie je snad nejúctihodnější ze všech. Dal konkrétní tvář nikoliv nevýznamné části jedné z historických etap českého filmu. Navzdory času i okolnostem, lze jej spojovat, téměř bez výjimky, se všemi celebritami „z první linie.“Po řadě titulů knih pro pamětníky, které našly své čtenáře, zaznamenává autor Rudolf Mihola věrně životní příběh tohoto režiséra. Prostřednictvím dobových dokumentů a hlavně vyprávění lidí kolem něj, tedy především herců a jeho přátel. Autor tak činí svou osvědčenou metodou vlastního záznamu. Vznikla pozoruhodně velká rozprava, která přináší čtenářům pocity příjemného vzpomínání v sounáležitosti s jejich vlastním časem.

 • Formát: 160 x 230; Vazba: pevná s přebalem; Rozsah: cca 240 str.; Vyjde v říjnu 2005; Cena 249 Kč.

 • Je až neuvěřitelné, že v záplavě pamětnické literatury se dosud nodostalo na samostatné knižní vydání jedné z předních protagonistek prní slavné éry české divadelní a filmové scény Hany Vítové. Vždyť ač nespravedlivě, po jejím raketovém vzestupu následoval srtmý pád se všemi bolestnými a krutámi peipetiemi, doslova po “česku”. Tak se čtenářům představuje více než poutavý přívěh. Rudolf Mihola, známý publicista, prezentuje tento příběh s důvěrnou znalostí a na základě autenticky pořízených rozhovorů. Rozšířuje tak škálu hereckých dokumentů, které se setkávají s nevšedním čtenářským ohlasem. Tato kniha zaznamenávající hvězdné období, vychází v roce nedožitých 90. narozenin protagonistky.

 • Formát: 160×230; Vazba: pevná s přebalem; Rozsah: 196 str.; Cena: 249 Kč
 •