U Petrklíče

Zbabělec

Jde o příběh člověka, který maturuje v roce 1938 za druhé republiky a na vysokou školu jde na počátku protektorátu. Po zavření vysokých škol pracuje jako protektorátní úředník a je ovlivněn všemi nástrahami tohoto období. Po válce jde pracovat na ministerstvo, vystuduje vysokou školu a vstoupí do komunistické strany. A to vše i přes protesty rodiny, která se na tehdejší skutečnost dívá negativně. Postupně postupuje i na funkčním žebříčku, dělá některé kroky, které se mu příčí, ale situace je vyžaduje. Na jedné straně je drcen prostředím, ale na druhé straně jej využívá i ve svůj prospěch. Po roce 1989 odchází do penze a pomáhá privatizovat pro své děti a příbuzně strojírenské fabriky.

Kniha představuje pohled na českou historii 20. století prostřednictvím různých postojů, činů a střetů postav této knížky. Historie je dokreslována i tehdejším denním tiskem, a tak jsou uváděny i některé události nepříliš všeobecně známé.
Určeno především pro zájemce o českou historii a politiku dvacátého století a vývoj názorů a postojů v tomto období.
autorem knih Všechny moje plesové sezóny, Absurdity, Vražda na zahradě, Dana, 100 let proher a vítězství – O politice a smyslu českých dějin, Trable…, Osudy vojáka Havlíka aneb Válčili jsme za Husáka, divadelní hry Rande a sbírky básní A potkej ženu…

Více na: https://www.knihy-jaroslav-balek.cz/

Autor: Jaroslav Bálek
Počet stran: 184
Cena: 269 Kč
ISBN: 978-80-7229-864-8

Categories: , , ,

zbabělec kniha