U Petrklíče

Nechtěla být první dámou – Ivana Zemanová /Michaela Košťálová/

Autorka (profesí historička) předkládá čtenářům knižní zamyšlení věnované osobnostnímu profilu současné první dámy České republiky – paní Ivany Zemanové. Primárním autorčiným cílem bylo podat obraz naší první dámy jako zajímavé osobnosti a ženy s mnoha zájmy, koníčky, názory, postoji, a především s vlastním osudem, který rozhodně není nevýjimečný.
Čtenář se dozví, jaké činnosti považuje současná první dáma za své koníčky, že od mladých let měla ráda prvorepublikový film, zejména brilantního herce Oldřicha Nového, že velmi obdivuje francouzské umění a francouzskou kulturu vůbec, ráda poslouchá klasickou hudbu – například díla W. A. Mozarta, miluje vše živé – od přírody po zvířata, a že se ve své nové společenské úloze zaměřuje především na pomoc slabým a dětem, které měly v životě méně štěstí nežli jiné. Nechybí kapitola věnována jejímu choti, prezidentu České republiky Miloši Zemanovi, ani rekapitulace všech prvních dam i některých „prvních slečen“, které prošly naší historií.
Zaujmout může i kapitola věnovaná porovnání historicky první dámy paní Charlotty Garrigue Masarykové s první dámou současnou, tedy poslední – s paní Ivanou Zemanovou. Co je pro obě ženy společné a co naopak rozdílné?
Autorka kromě jiného pracovala se svými osobními vzpomínkami na nejrůznější společenské a kulturní události, kde měla tu čest paní Ivanu Zemanovou spatřit a zažít na vlastní oči…
Kniha obsahuje unikátní fotografie, které mnohé čtenáře překvapí.

Autor: Michaela Košťálová
Formát: A5
Vazba: pevná
Rozsah: 136 str.
Cena tištěné knihy: 269,- Kč
ISBN 978-80-7229-538-8

Categories:

ŃchtelaBytPrvniDamou